Przyczny, objawy, leczenie refluksu.

Objawy refluksu żołądkowego

Refluks to dolegliwość, którą diagnozuję się w miarę szybko. Istnieje przynajmniej kilka objawów, które wskazują na tę właśnie chorobę. Problem dotyczy jak zapewne już wiadomo przełyku, a więc muszą to być dolegliwości związane właśnie z nim. Dość charakterystycznym objawem choroby jest zgaga.

refluks żołądka

To nieprzyjemne uczucie pieczenia w przełyku. Przez to pojawia się dyskomfort, niekiedy nawet ból. Jest szansa na to by zgaga znikła samoistnie, jednak w przypadku silniejszych dolegliwości konieczna jest interwencja polegająca na przyjęciu odpowiedniego leku.

Innym objawem również nieprzyjemnym jest cofanie się treści żołądka, co przyczynia się do uczucia goryczy bądź kwasu w jamie ustnej. Podobnie na obecność choroby może wskazywać towarzyszący choremu problem z przełykaniem i ból w klatce piersiowej.

Kolejnym i zdecydowanie groźniejszym objawem jest ukazująca się w postaci wymiotów krew. Wówczas koniecznie chory powinien udać się jak najszybciej do lekarza. Co prawda niekoniecznie musi to być objaw tej choroby, ale należy to sprawdzić.

Podsumowując charakterystyczne objawy refluksu to przede wszystkim zgaga, odbijanie, mdłości, problemy z przełykaniem. Nie brakuje jednak również objawów, które mogą sygnalizować obecność i rozwój innych chorób, przez co dokładna diagnoza może być dość trudna. Takimi objawami jest na przykład:

ss
Copyright © by Refluks.ogrg.pl 2012 | Wszelkie prawa zastrzeżone | kontakt@refluks.org.pl | Do góry