Przyczny, objawy, leczenie refluksu.

Dieta refluksowa czyli jak łagodzić objawy refluksu

Leczenie refluksu nie będzie skuteczne, kiedy nie zachowa się właściwej diety. W zasadzie to należy jej już przestrzegać w celach zapobiegawczych. Stworzenie nowego jadłospisu sprawi, że objawy choroby będą łagodniejsze i nie doprowadzą do powstania powikłań, które mogą być naprawdę poważne.

Należy więc do danej diety wprowadzić podstawowe produkty takie jak:

Przygotowując potrawy z danych składników można to robić gotując lub dusząc, mogą być również pieczone z tym że w folii, a jeśli chodzi o smażenie, powinno się ono odbywać bez tłuszczu. Alternatywą dla patelni w tej sytuacji może być grill.

Przygotowywanie posiłków często ściśle wiąże się z przyprawianiem. Mało kto lubi spożywać posiłek bez konkretnego smaku. W tej sytuacji również można to robić, jednak należy do tego używać świeże zioła takie jak bazylię, koper włoski, szałwię rozmaryn lub estragon. Nie są to przyprawy jakie wielu z nas, a także osób cierpiących na refluks lubi, ale by nie odczuwać silnych dolegliwości trzeba dostosować się do zaleceń lekarza.

Chorzy na refluks mogą spożywać ale bardzo niewielkie ilości ciasta biszkoptowego, bądź dla urozmaicenia drożdżowego. W tej sytuacji wskazana jest jedynie herbata ziołowa i woda mineralna lecz niegazowana.

Smakosze fast foodów cierpiących na tę dolegliwość muszą zrezygnować z danego jedzenia. Nie mogą również spożywać pikantnych potraw, ani też tłustych. Ze swojej dotychczasowej diety powinni wykluczyć czekoladę i batony, a także ciasta z wyjątkiem dwóch wspomnianych wcześniej.

Dieta osób chorych na refluks całkowicie ulega zmianom. Nie wszyscy są wstanie się przyzwyczaić do nowego jadłospisu, ale w przeciwnym razie dolegliwości te nie ustąpią, a co więcej, będzie jeszcze gorzej. Mimo iż możliwa jest terapia lekami, to bez względu na to dietę trzeba stosować.

Będąc na wizycie u lekarza na pewno ten wskaże konkretny jadłospis, a także wspomni o składnikach jakie mogą być przez chorego spożywane, a jakie nie. Nie brakuje jednak informacji na ten temat w Internecie, jak i w książkach naukowych. Dlatego czasem warto zaznajomić się z ich treścią, by zwyczajnie sobie pomóc.

ss
Copyright © by Refluks.ogrg.pl 2012 | Wszelkie prawa zastrzeżone | kontakt@refluks.org.pl | Do góry